Otázky

ČO POTREBUJETE VEDIEŤ AK ŽIADATE O KRST DIEŤAŤA

Chcete aby sme pokrstili dieťa?

Bude nám cťou:-). Budete k tomu potrebovať:

Dieťa

O príprave na krst je dobré uvažovať už pred narodením bábätka. Ak už čakáte dieťatko, odporúčame vám nášho Sprievodcu prípravou na krst.

Farnosť

Navštívte svojho kňaza, určite sa poteší, že chcete sláviť krst v jeho farnosti. Miesto, kde bývate, patrí do niektorej katolíckej farnosti. Informácie o slávení krstu a potrebné kontakty určite nájdete aj na web stránke farnosti a vo farských oznamoch.

Krstných rodičov

Krstní rodičia sú dôležití, venujte pozornosť ich výberu. Cirkev poveruje úlohou krstných rodičov len dospelých, pobirmovaných katolíkov, ktorí skutočne žijú kresťanským životom. Pre svoje dieťa si môžete vybrať jedného krstného otca a (alebo) jednu krstnú mamu. Chcete vedieť viac? Poradí vám náš Sprievodca.

Čas

Dohodnite si spôsob a termín prípravy na krst. Čím skôr prídete, tým viac možností budete mať. Prípravu môžete absolvovať aj pred narodením dieťaťa. Vyhnete sa tak stresu a zbytočnému náhleniu. Po pôrode vás čaká veľa iných starostí.

Prípravu

Každá farnosť ponúka svoj vlastný prípravný kurz. Obyčajne pozostáva z jedného až troch stretnutí, ktoré netrvajú dlhšie ako hodinku. Rodičia a krstní rodičia sa na nich dozvedia viac o priebehu slávenia krstu, krstnej symbolike i o záväzkoch, ktoré z krstu dieťaťa pre nich plynú.

Spoveď

Krst vášho dieťatka je výnimočný okamih. Pripravte sa naň aj slávením sviatosti zmierenia. Spoveď, najmä ak nechodíte každý mesiac, neodkladajte na posledné dni pred krstom.

Možno vám pomôže krátky film o spovedi.